Za nami również emocjonujące zmagania w dwóch rozgrywkach z cyklu Pucharu Świata -  w Sztokholmie i w Budapeszcie...

WYNIKI SZTOKHOLM

VIDEO BOYD EXELL DRIVE OFF

Piątkowy konkurs w Sztokholmie był zdecydowanie niespodzianką - aż cztery błędy Boyda Exella spowodowały, że musiał ustąpić pierwsze miejsce Fredrikowi Personowi. Australijczyk uplasował się na drugim miejscu, a trzeci był Belg - Edouard Simonet.

Niedziela jednak zweryfikowała sportową ambicję najlepszego zawodnika na Świecie. Boyd Exell zwyciężył konkurs z ponad 14 - punktową przewagą nad Szwedem - Fredrikiem Perssonem. Trzeci ponownie był Simonet. 

Niestety ze Sztokholmu dotarła do nas przykra wiadomość - podczas dekoracji padł lewy dyszlowy koń Fredrika Perssona. Był to 21-letni Luma de Lux. Weterynarze pojawili się na arenie bardzo szybko - jednak koń już był martwy. Nie wiadomo jeszcze co było przyczyną śmierci - odpowiedź na to pytanie będzie możliwa po sekcji. Weterynarz stwierdził jednoznacznie - że śmierć nastąpiła szybko - bez bólu i cierpienia u konia.

VIDEO KOOS DE RONDE DRIVE OFF

GALERIA ZDJĘĆ by HIPPOEVENT

WYNIKI BUDAPESZT

W Budapeszcie pierwsza trójka także była niezmienna przez dwa dni. Miejscami zamieniali się tylko zwycięzca z trzecim zawodnikiem konkursu.

W sobotę zwycięzcą był IJsbrand Chardon, który w niedzielę spadł na trzecie miejsce - popełniając 3 błędy, które oddaliły go od zwycięstwa. Dwukrotnie drugi do dekoracji wyjechał Jerome Voutaz ze Szwajcarii - który także nie ustrzegł się dwucyfrowej liczby punktów karnych - w niedzielnym konkursie mimo najlepszego czasu na torze - aż 20pkt karnych zaowocowało brakiem zwycięstwa. Niedzielne zmagania zwyciężył Holender - Koos de Ronde, który awansował do poprzedniego dnia z trzeciej pozycji. Holender ukończył drive off z dwoma zrzutkami, jednak na tyle szybko aby sięgnąć po zwycięstwo.