Z przyjemnością możemy ogłosić, że na stronie Polskiego Związku Jeździeckiego opublikowany został oficjalnie Regulamin Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami na sezon 2017/2018. Jak w latach poprzednich HPP odbędzie się podczas najbardziej widowiskowego wydarzenia jeździeckiego w Polsce - CAVALIADA! Oczywiście czekaliśmy także na decyzję co do kategorii w której rozegrane zostaną zawody. Okazało się, że ponownie będą to ZAPRZĘGI CZTEROKONNE!

@CAVALIADA 

 

REGULAMIN HALOWEGO PUCHARU POLSKI 2017/2018 TUTAJ

 

Przypomnijmy - pierwszy raz po 26 latach rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi. Czterech zawodników - czyli minimum wymagane do rozegrania Mistrzostw - podjęło wyzwanie i stawiło się w Bogusławicach do walki o historyczne medale. Cała historia zapoczątkowała się właśnie w sezonie halowym - kiedy Cavaliada otworzyła się na czwórki i wyszła z inicjatywa zorganizowania tej Formuły 1 świata zaprzęgowego. Feedback ze środowiska był bardzo pozytywny - wiadome było, że na samym Pucharze Polski się nie skończy. Mimo, że sezon dla wszystkich był długi i wyczerpujący - pierwsze od 1991 roku Mistrzostwa Polski powróciły do Bogusławic i wyłoniły trójkę medalistów:

Złoto -> Bartłomiej Kwiatek

Srebro -> Piotr Mazurek

Brąz -> Wiesław Sadowski

Czwartym zawodnikiem był Krzysztof Maciak - który okazał się największą odwagą - ponieważ jako najmniej doświadczony z całej stawki zawodników postanowił do końca walczyć o miejsce na podium.

Już dzisiaj wraz z pojawieniem się Regulaminu Halowego Pucharu Polski w Powożeniu wiemy, że prawo startu w Cavaliadzie zapewnione mają: Medaliści Mistrzostw Polski w Czwórkach 2017! Serdeczne gratulacje!

Kolejnych dwóch zawodników wyłonionych zostanie w inny sposób: pierwszy podczas DRIVING CUP - zwycięzca w kategorii zaprzęgi czterokonne konie -> szczegóły/ propozycje i regulamin DRIVING CUP już wkrótce. Termin: 11-12-11-2017!

Drugi - będzie to zawodnik z DZIKĄ KARTĄ od organizatora. Taki system premiowania zawodników do startu w Halowym Pucharze Polski CAVALIADA działa od kilku sezonów - tak samo jest więc i tym razem.

Co oznacza to dla zawodników i kibiców? Już w listopadzie poznamy pełny skład, który zobaczymy w Poznaniu...

TERMINY CAVALIADA 2017/2018

POZNAŃ 30.11-03.12.2017 ---> PROGRAM

LUBLIN 15-18.02.2018

WARSZAWA 01.-04.03.2017

TUTAJ INFORMACJA O BILETACH

 

Attachments:
FileFile size
Download this file (Regulamin_HPPP_2017_2018.pdf)Regulamin_HPPP_2017_2018.pdf258 kB