Prezentujemy aktualną tabelę Lipica 2017 po starcie Kadry Narodowej w Powożeniu na Międzynarodowych Zawodach w Powożeniu w holenderskim Beekbergen...

>>>AKTUALNA TABELA TUTAJ<<<

>>>TUTAJ PRELIMINARZ KOSZTÓW Z WYJAZDU<<<

Do startu w prestiżowych zawodach w Beekbergen pierwotnie mieli przystąpić wszyscy zawodnicy. Start ten miał być startem obowiązkowym. Propozycje zawodów stanowiły jednak limit zaprzęgów na kraj w ilości 3. Komisja Powożenia wraz z Trenerem Michaelem Freundem poczyniła starania, aby do zawodów mogło przystąpić 5 zawodników - i tak też się stało. W rywalizacji mogliśmy oglądać zawodników:

Magdalena Jankowska, Marek Baryłko, Sebastian Bogacz, Rafał Wojtacha i Dariusz Bajer.

Federacje innych krajów zgłosiły zapobiegawczo więcej niż trzy i więcej niż pięć zaprzęgów - wszystkie zgłoszenia zostały zaakceptowane i tak np. w barwach Niemiec czy Austrii wystartowało 8 zawodników.

WYNIKI Z BEEKBERGEN TUTAJ

Najlepszy z Polaków po raz drugi w sezonie okazał się Rafał Wojtacha, który jako jedyny uplasował się w pierwszej 20 na miejscu 17. Wynik ten zawdzięcza głównie świetnemu przejazdowi w konkursie zręczności powożenia, gdzie parkur pokonał na podwójne zero zajmując drugą pozycję w konkursie!

Duży pech dla Dariusza Bajera - który został wyeliminowany na maratonie. Zawodnik nie został dopuszczony do startu B - po odcinku A.

Kolejny etap dla Polskiej Kadry to zbliżające się MISTRZOSTWA POLSKI W POWOŻENIU ZAPRZĘGAMI PAROKONNYMI PTAKOWICE w Ośrodku Jeździeckim Lando - 24-27.08.2017.