• SPRING TIME!
    SPRING TIME!

W miniony weekend zakończyło się wspaniałe widowisko - pierwszy w historii polskich zaprzęgów HALOWY PUCHAR POLSKI W POWOŻENIU ZAPRZĘGAMI CZTEROKONNYMI NA CAVALIADA!

Było emocjonująco, widowiskowo i szybko, a zwodnicy jak zwykle nie zawiedli publiczności dając show na najwyższym poziomie!

@cavaliada

RANKING FINAŁOWY TUTAJ

GALERIA ZDJĘĆ BY DOMINIKA FREJ

RELACJA Z ZAWODÓW

 

Cavaliada w Warszawie była dla startujących w cyklu Halowego Pucharu Polski ostatecznym starciem. Wydawało się, że bój o medale stoczy trójka zawodników: Piotr Mazurek, Adrian Kostrzewa i Ireneusz Kozłowski. Czwartkowy konkurs zmienił nieco koncepcję, a na horyzoncie pojawiło się aż dwóch liderów z jednakową liczbą punktów, mianowicie: Piotr Mazurek i Ireneusz Kozłowski - czyli najbardziej doświadczeni z całej stawki.

Sobotni Konkurs był zdecydowanie najbardziej emocjonującym ze wszystkich rozegranych w ramach cyklu - a to dlatego, że nie było "pewniaka" na którego można było postawić w walce o medale. Wszystko rozegrać miało się dopiero w ostatecznym starciu na parkurze postawionym przez Marka Zaleskiego w Hali Torwaru. 

Gdyby do Finałowej Trójki weszli: Piotr Mazurek, Ireneusz Kozłowski i Adrian Kostrzewa - to właśnie między nimi miał rozegrać się bój o wygraną. Niestety po fenomenalnym przejeździe i wygranej w czwartkowym konkursie, okazało się, że Faworyt - Piotr Mazurek reprezentujący SLKS Książ - pojechał w kwalifikacji zbyt wolno - nie zagrywając się do Drive Off'u i zajmując w sobotnim konkursie ostatnie miejsce. Czwartym zawodnikiem tego konkursu pozostał Jarosław Rolbiecki (KJ Bracia Romanowscy) - który od Mazurka był sporo szybszy.

Dla Mazurka jeszcze nie wszystko było stracone - kolega klubowy - Bartłomiej Kwiatek, który wszedł do rozgrywki - aby awansować na pozycję medalową musiał zająć co najmniej drugie miejsce w konkursie. Natomiast o złoto walczyli: Adrian Kostrzewa z KS Idmar Krajkowo oraz Ireneusz Kozłowski z JKS Jagodne.

Ireneusz Kozłowski przejechał parkur bezbłędnie - co na pewno wywarło na pozostałej dwójce psychiczną presję. Kwiatek aby wejść na podium, musiał być od swojego poprzednika lepszy. Na parkurze popełnił jeden błąd - za co otrzymał 5 sekund karnych. Mimo to - poprawił swój czas z pierwszego przejazdu o ponad trzy sekundy, będąc tym samym lepszy od Kozłowskiego. Zawodnik ze Stada Ogierów w Książu był już pewien brązowego medalu.

Kto zdobędzie złoto, zależało od Adriana Kostrzewy - który musiał być lepszy od zawodnika z Jagodne. Pierwszy stanął na wysokości zadania i w świetnym stylu, bez żadnych błędów był lepszy od trzeciego w konkursie - Ireneusza Kozłowskiego o prawie 10 sekund!

W bardzo emocjonującej atmosferze - poznaliśmy pierwszych w historii polskiego powożenia - Medalistów Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi. 

Złoty medal zdobył zawodnik KS Idmar Krajowo - ADRIAN KOSTRZEWA z luzakami: Kamil Jastrzębski, Magdalena Jankowska i Maciej Mazurek (startował z zawodnikiem na Torwarze) oraz lipicańskimi końmi: Favory Cloe, Incitato Ijasz, Pluto Prado i Pegasus. Warto wspomnieć, że jeden z koni został użyczony zawodnikowi przez Kadrowicza w kategorii Par - Stanisława Janika, a drugi przez Darię Adamczak.

Srebrny medal wywalczył zawodnik JKS Jagodne - IRENEUSZ KOZŁOWSKI z luzakami: Agata Danielewicz i Piotr Ochman oraz końmi własnej koncepcji hodowlanej (połączeniem ślązaka z kłusakiem orłowskim) - Kabaret, Kalina, Walencja i Wezyr

Brązowy medal zawisł na szyi BARTŁOMIEJA KWIATKA (SLKS Książ)  z luzakami: Daniel Kłosowski i Filip Nowacki z końmi rasy śląskiej: Bazyli, Imbred, Drab i Rodos. Gdzie obok koni z SO Książ, jeden z nich - Imbred, jest własnością siostry zawodnika - Weroniki Kwiatek, a ogier Bazyli Grzegorza Świątka

Czwarte miejsce - tuż za podium, bo 1punkt za Kwiatkiem - zdobył Piotr Mazurek z SLKS Książ z luzakami: Krzysztof Leszczyński i Radosław Falów, oraz końmi własnej hodowli i własności: Bankier, Blizard, Inwencja i Pelop.

Piąte miejsce w klasyfikacji należało do Jarosława Rolbieckiego (KJ Bracia Romanowscy) wraz z luzakami: Tomasz Szufrajda i  oraz końmi rasy śląskiej: Galant, Pegaz, Ramirez i Rekord.

WYNIKI SOBOTNI KONKURS

WYNIKI RANKING FINAŁOWY