Holenderski Kronenberg - miejsce rozgrywania zeszłorocznych Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi - to miejsce gdzie od lat odbywają się jedne z pierwszych zawodów otwierających sezon otwarty w zachodniej części Europy...

@WYNIKI

W kategorii single udział wzięły 24 zaprzęgi. Niepokonana od początku rywalizacji była aktualna Vice Mistrzyni Świata - Saskia Siebers. Na swoim rodzinnym podwórku nie oddała korony Królowej przez trzy dni rywalizacji pokonując swoją krajankę Eline Houterman oraz Francuzkę - Marion Vignaud. 

 

 

W kategorii par - która w tym roku ma swoje Mistrzostwa Świata - w szranki stanęło aż 42 uczestników. Oczy wszystkich zwrócone były na aktualnego Mistrza Świata - Martina Holle. Węgier nie zawiódł kibiców i stanął na pierwszym miejscu podium - jako jedyny w kategorii par uzyskując wynik poniżej 40pkt w konkursie ujeżdżenia.

 

 

Drugie miejsce zajął Holender Stan van Ejik - który w fenomenalnym stylu zwyciężył w konkursie zręczności powożenia - jako jedyny uzyskał wynik "0".  Brązowa pozycja należała także do Holendra - Antonie Ter Harmsel. 

Analiza wyników zawsze pozwala ocenić jak przygotowani są rywale. Zawody rozegrane w Holandii - gdzie startują Niemcy, Francuzi, Holendrzy, Belgowie i inne nacje - jest cenną informacją dla naszej Kadry, przygotowującej się do startu w Kladrubach. 

 

W kategorii czwórek - niezmiennie na pozycji lidera- Australijczyk Boyd Exell - doświadczony zawodnik jest w formie i nie ułatwia życia swoim rywalom. Bardzo dobre przygotowanie zaprezentował Holender - Bram Chardon, który przez trzy dni walczył o srebrną pozycję ze swoim ojcem - IJsbrandem Chardon. Obaj Holendrzy zdrowo ze sobą rywalizowali, a także pokazali jak mocny zespół tworzą.