Drukuj
Kategoria: Aktualności ze świata

Lipsk ostatecznie rozstrzygnął, którzy zawodnicy pojawią się na arenie we francuskim Bordeaux podczas Finału Pucharu Świata. Do zaciętej rywalizacji przystąpi 6 zawodników z całego Świata...

 

fot. FEI / Leanjo de Koster

Liderem Rankingu został Boyd Exell (AUS), który do finału wejdzie z 30-toma punktami. Drugie miejsce zajmuje młody zawodnik, który w ostatniej eliminacji stąpał Mistrzowi po piętach - Bram Chardon (NED) z 27 punktami. Trzecie miejsce należy także do Holendra - Koosa de Ronde (24pkt). Tuż za podium z 20 punktami znajduje się Szwajcar - Jerome Voutaz. Z 11 punktową stratą do lidera (19pkt), na miejscu piątym - IJsbrand Chardon, a na miejscu 6 - belgijski zawodnik, który miał być czarnym koniem tej edycji - Glenn Geerts (17pkt).

Czy ktoś będzie w stanie zdetronizować australijskiego powożącego? W tym sezonie kilkukrotnie pokazał na ile go stać. Był szybki, precyzyjny - bezbłędny. Bywały jednak momenty, w którym okazywało się, że to jednak tylko sport - i wydarzyć może się zupełnie wszystko. Każdy ma swojego lidera w wymienionej stawce zawodników. A kto sięgnie tym razem po tytuł? Oczywiście najlepszy!

 

FINAŁ PUCHARU ŚWIATA - BORDEAUX (FRA) - 07-10.02.2019