Wspaniały sezon 2017 już za nami. Spoglądamy na ten intensywny czas z ogromną ilością zawodów. Możemy wskazać wspaniałe sukcesy i świetnych zwycięzców, a pięknymi zdjęciami możemy prześledzić to co się wydarzyło...

w kooperacji z @HIPPOEVENT.AT

Sezon „zielony” jest na ten rok skończony, a zawodnicy przenieśli się do hal. Wiele emocjonujących, szybkich i fajnych rozgrywek – krajowych i międzynarodowych – odbywających się podczas zimowych miesięcy, sprawia że sport zaprzęgowy żyje także zimą.

Chcielibyśmy wykorzystać nadchodzące miesiące i zaprosić was – abyście do nas dołączyli – do przemyśleń na temat sportu zaprzęgowego. Pomyślcie o aktualnej sytuacji dyscypliny, z dwóch stron, negatywnej i pozytywnej, o jej możliwościach rozwoju, a także o celach które można osiągnąć.

Inicjatywę „SPORT ZAPRZĘGOWY 2.0” chcielibyśmy rozwinąć razem z Wami, ponieważ posiadamy wspólną pasję – Powożenie – z najlepszymi końmi i kucami.

Sport zaprzęgowy 2.0

Przyrostek 2.0 został dołączony , aby pokazać że będzie to wersja rozszerzona. Czy to w ogóle potrzebne? Czy rozwój jest możliwy? Adaptacja I modernizacja Sportu zaprzęgowego?

Tak właśnie myślimy. Ten sport zmienił się od czasu kiedy został zapoczątkowany na poziomie międzynarodowy w latach 70-tych. Zdecydowanie ewoluował – ale dokąd zmierza? 

Sport zaprzęgowy 2.0 – jak będzie wyglądać nasza dyscyplina za 10 lat? 

Chcielibyśmy znaleźć odpowiedź na to najbardziej interesujące pytanie razem z Wami. Jesteśmy ciekawi Waszych pomysłów i idei. Z tego powody Sport zaprzęgowy 2.0 jest inicjatywą, która została uruchomiona abyśmy mogli serdecznie zaprosić Was do wzięcia w niej aktywnego udziału.

Sport zaprzęgowy 2.0 – to szeroka inicjatywa, chcemy skumulować razem wszystkie idee i pomysły – które mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój dyscypliny.

Popatrzmy na Sport zaprzęgowy – każdy z nas ze swojej perspektywy i indywidualnej roli w tym sporcie – zawodnika, trenera, osoby oficjalnej czy też miłośnika dyscypliny. Wszyscy należymy do wspaniałego międzynarodowej społeczności, której wspólnym interesem jest pozytywny i zakończony sukcesem rozwój sportu. Możemy wszyscy przyczynić się aby Sport zaprzęgowy był „gotowy na przyszłość”. Opinie i doświadczenie każdego z was jako indywiduum są dla nas cenne i mile widziane.

Jaka jest aktualna sytuacja w Sporcie zaprzęgowym?

Sport zaprzęgowy jest wspaniały – to wspaniała dyscyplina jeździecka. Oczywiście, ma pewne problemy, negatywne cechy i mało satysfakcjonujące sytuacje.

To bardzo ważne, aby zdefiniować te negatywy. Na pewno dobrym rozwiązaniem nie będzie obrażanie się na organizację zawodów, kłótnie z zawodnikami czy publikowanie negatywnych komentarzy w social mediach, ale na pewno najgorszym rozwiązaniem będzie nic nie robienie.

Musimy o tym porozmawiać – konstruktywnie przedyskutować i znaleźć takie możliwości, które pozwolą użyć tych negatywnych cech do dobrego rozwoju.

Jakie są przyczyny problemów – jak myślisz?

Czy międzynarodowe przepisy FEI  dyscypliny są zrozumiałe?

Czy gwarantują sprawiedliwe i zgodne z zasadami fair play decyzje, dla wszystkich zawodników w każdym czasie i miejscu?

W konkursie ujeżdżenia… czy punktacja zawsze jest obiektywną oceną danego zawodnika, a wynik oparty jest zasadach faktycznego wyszkolenia?

Czy czynni zawodnicy mają szansę aby kreować ich sport?

Czy nasz sport jest na tyle atrakcyjny aby przyciągnąć publiczność, sponsorów i media?

Czy format zawodów zaprzęgowych jest na czasie?

Czy nasz sport jest pod względem finansowym osiągalny dla zawodników i organizatorów zawodów?

Inicjatywa Sport zaprzęgowy 2.0 może pokryć szeroką gamę tematów.

 

Sport zaprzęgowy 2.0 – następny krok…

Kwestionariusz został przygotowany aby zaadoptować kluczowe problemy, a w grudniu 2017, wszyscy zainteresowani sportem zaprzęgowym, zostaną zaproszeni do wprowadzenia swoich opinii i sugestii, poprzez specjalną platformę online oraz do podjęcia działania i  dania impulsu naszej dyscyplinie do zmian na pomyślną przyszłość.

Na koniec stycznia 2018, wyniki badań online zostaną zebrane, a podczas Kongresu Zaprzęgowego Horse in Sport 2018 – zostaną zaprezentowane wyniki. Ich analiza oraz dyskusja na ich temat odbędzie się w niedzielę 4 marca 2018 podczas panelu „Future Talk”.

Zapraszamy Was – wszystkich zainteresowanych naszą dyscypliną do prezentacji swoich poglądów.

Wszystkie informacje na temat Kongresu Zaprzęgowego „Horse in Sport 2018” znajdziecie à -> LINK