Wielkie Jeździeckie Święto, czyli CAVALIADA Kraków, które odbędzie się w dniach 20-23.02.2020 roku, przyciągnęło na start zawodników z Białorusi, Belgii, Bułgarii, Estonii, Niemiec, Grecji, Łotwy, Litwy, Luksemburga, Polski, Rosji, Słowacji i Ukrainy. Spośród 200zawodników i 400 koni zgłoszonych do CSI2*-W Kraków 2020, organizatorzy wyselekcjonowali 290 par...
 
@ZAPRZĘGI - Czwartek 19:30 / Sobota 16:30
 
 
 
Najliczniejsza grupa to oczywiście Polacy. Z pierwszej dziesiątki rankingu PZJ będzie aż ośmiu zawodników. Listę otwiera lider tego zestawienia, Mistrz Polski i jednocześnie obrońca zdobywcy Grand Prix Krakowa - Wojciech Wojcianiec. Publiczność będzie też mogła podziwiać 6- krotnego zwycięzcę CAVALIADA Tour - Jarosława Skrzyczyńskiego. Będę medaliści ostatnich mistrzostw Polski seniorów - Michał Kaźmierczak i Krzysztof Ludwiczak, najwyżej sklasyfikowany w rankingu Pucharu Świata Polak Maksymilian Wechta oraz ulubieniec fanów CAVALIADY Adam Grzegorzewski. Stawkę tych sław uzupełnia nowa gwiazda, aktualny lider CAVALIADA Tour Seweryn Murdzia.
 
Mamy nadzieję, że podobnie jak w Lublinie, tym utytułowanym kroku dotrzymywać będą najlepsi Polscy juniorzy: zwyciężczyni Grand Prix Lublina Aleksandra Kierznowska, mistrz Polski tej kategorii Aleksander Lewandowski i Juliana Suska. Krakowska publiczność dopingować będzie też najlepszych skoczków ze swojego miasta, a wśród nich aktualną młodzieżową mistrzynię Polski Monikę Grundkowską oraz dwukrotnego brązowego medalistę Mistrzostw Polski seniorów Michała Ziębickiego.
 
Z zagranicznych ekip najliczniejsze i najlepsze składy zgłosili Estończycy i Węgrzy. Zawodnicy tych narodowości są na czele tabel Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i zapewne chcą w Krakowie zwiększyć swoje szanse na udział w Finale Pucharu Świata, który odbędzie się w Las Vegas. Przypomnijmy, że o punkty do LEC będzie można powalczyć przy okazji niedzielnego Grand Prix.
 
Liderem subligi północnej jest w tej chwili Paul-Richard Argus, a razem z nim, z Estonii przyjeżdżają: zeszłoroczny uczestnik Finału Pucharu Świata w Goeteborgu, trzeci w rankingu CAVALIADA Tour Kullo Kender i najbardziej utytułowany zawodnik tego kraju - Gunnar Klettenberg. Ze zgłoszonych Węgrów, w sublidze południowej na pierwszym miejscu sklasyfikowana jest Mariann Hugyecz, a na trzecim Gábor Szabo Jr. Oboje to zawodnicy bardzo doświadczeni, którzy mają na swoim koncie zwycięstwa w Pucharach Narodów oraz udział w finałach Pucharu Świata i Mistrzostwach Europy. Z czołówki Ligi Europy Centralne Pucharu Świata w Krakowie pojawią się też Rumun Andrea Herck, Rosjanin Egor Shchibrik i mistrz Litwy Irmantas Grikienis.
 
Inne, doskonale znane zagraniczne gwiazdy CAVALIADA Kraków to zwycięzca Grand Prix Poznania 2016, trzeci zawodnik Derby Hamburga Marcel Ewen z Luxemburga i powracający po krótkiej przerwie na nasze areny skoczek i showman Vladimir Beletskiy, który niedawno wszedł w skład drużyny Hamburg Giants na rozgrywki Global Champions League. Wszystkich fanów jeździectwa i dobrej zabawy zapraszamy na cztery dni wspaniałych, sportowych zmagań. Od 20-23 lutego na TAURON Arena Kraków.
 
Bilety do kupienia na www.tobilet.pl