Tak pozytywnej energii na rozpoczęcie sezonu halowego w Polsce było nam potrzeba! STADO OGIERÓW W BOGUSŁAWICACH rozpoczęło świetny cykl Halowego Pucharu Bogusławic. Do łódzkiego zjechało aż 34 zaprzęgi, które rywalizowały aż w 5 kategoriach! 

RANKING PO I ELIMINACJI TUTAJ

WYNIKI TUTAJ

Podczas dwudniowych zmagań - zawodnicy mieli do pokonania program ujeżdżenia oraz konkurs maratonu kombinowanego. Dodatkową atrakcją był także konkurs nocny - który odbył się w Bogusławicach nie pierwszy raz. 

KATEGORIA PONY SINGLE

Jedyna zawodniczka - Jagoda Karpińska (SLKS KSIĄŻ) - wraz z dzielnym kucem Vaiko - świetnie poradziła sobie w obu konkursach - w sobotnim przejeździe przekraczając jedynie nieznacznie normę czasu. 

 

KATEGORIA PONY PARY

Tutaj skład był rodzinny ze Stajni Przybyszów - Dominika i Karolina Rimke rywalizowały ze sobą wymieniając się miejscami zajętymi przez dwa dni. Ostatecznie o 1,35pkt  zwyciężyła bardziej doświadczona Dominika Rimke & Tic Tak/ Feritta

 

 

 

KATEGORIA KONIE SINGLE

 

Jak zawsze - najbardziej liczna grupa zaprzęgów - gdzie w szranki stanęło do rywalizacji 19 zaprzęgów. Tutaj zawodnicy - utrzymali pozycje z podium, które udało im się wywalczyć w pierwszy dzień.

Liderem klasyfikacji - po zwycięstwie w dwóch konkursach okazał się Adam Rak - BPK - wraz ze śląskim ogierem Luby - Mistrzem Polski Młodych Koni 4-letnich z 2017 roku. 

Drugą pozycję - objął już po konkursie ujeżdżenia - Damian Jakuboszczak z koniem Doerak - świetnie radząc sobie z konkursem maratonu pokonując go na podwójne 0.

Trzecia pozycja dla Andrzeja Wdowczyka i ogiera Palermo - który także na swoim koncie ma medale Mistrzostw Polski Młodych Koni. 

 

 

 

KATEGORIA KONIE PARY

 

Zwycięstwo należało do Huberta Kozłowskiego - TKJ Garbówek - z końmi Bady & Michel - który co prawda podzielił się zwycięstwem w ujeżdżeniu z Damianem Jakuboszczakiem - aby w konkursie kombinowanym dopisać do swojego konta jedynie 3 punkty.

Nieco ponad 3 pkt za liderem, na pozycji drugiej uplasował się Jacek Kozłowski - ojciec zwycięzcy. Tutaj młodość ustąpiła doświadczeniu. Zawodnik także reprezentuje barwy TKJ Garbówek, a w zaprzęgu mogliśmy oglądać parę: Akcent & Kuba.

Trzecie miejsce - to ogromne zaskoczenie. Najmłodszy uczestnik Pucharu - Jan Godek-  który co prawda ma na swoim koncie starty w Mistrzostwach Europy - zdeklasował resztę ekipy. Równy start w dwóch konkursach pozwolił mu na uzyskanie prawie 8-punktowej przewagi nad 4 zawodnikiem. Zawodnik reprezentował Stajnię Doruchów - a jego konie to Eter i Ramzi. 

 

 

KATEGORIA PONY CZWÓRKI

 

Dominika Rimke ze Stajni Przybyszów - nie mogła odmówić sobie startu zaprzęgiem czterokonnym. Publiczność miała więc okazję podziwiać także tą kategorię. Zaprzęg dzielnie reprezentowały: Bett/ Fretta/ Tic Tak/ Feritta

 

 

Ranking po I eliminacji ZNAJDZIECIE TUTAJ - oczywiście na czele tabeli znajdują się zwycięzcy poszczególnych kategorii. 

KONKURS NOCNY 

W kategorii konie single największym sprytem i fantazją popisała się KATARZYNA KURYŚ - SLKS Książ. Mistrzyni Polski wraz z klaczą Wiza - plasując się przed Michałem Kotarskim & Roki oraz Magdaleną Jagielską- Pietruszka & Portos.

W kategorii konie pary najszybszy i najbardziej skuteczny był JACEK KOZŁOWSKI z Kubą i Akcentem. Tuż za nim uplasował się Karol Zielaziński z końmi Pegasus Pluto & Pegasus X oraz Marcin Michalak z końmi Hawinda & Hejra.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz kibicom. Kolejna- II eliminacja Halowego Pucharu Bogusławic już 16-17 listopada --> TUTAJ WYDARZENIE NA FACEBOOK <--

Na zawodników czekają atrakcyjne nagrody - wspaniałe pozytywne emocje - niepowtarzalna atmosfera!

 

 

Tekst i opracowanie: DRIVING.PL

Fot.: Krzysztof Jarczewski