Drukuj
Kategoria: Aktualności z kraju

Bardzo gorący i bardzo emocjonujący Cykl Cavaliada Tour 2018/19 minął już bezpowrotnie. Dał nam wiele emocji, szczęścia, chwil niepewności i równej walki do samego końca...

WYNIKI FINAŁ CAVALIADA

RANKING CAVALIADA TOUR

@CAVALIADA

 

 

Publiczność bardzo emocjonująco podchodziła do występów zawodników powożenia. Magia czterech koni, które w tak dynamiczny i precyzyjny zarazem sposób pokonują ustawiony przez Gospodarza Toru parkur - jest jedyna i niepowtarzalna.

Poziom jaki prezentowali zawodnicy podczas całego cyklu - zdecydowanie wzrósł. Jazda była pewniejsza, bardziej precyzyjna i przemyślana. Doświadczenie nabyte przez uczestników w poprzednich edycjach - podniosło poziom rywalizacji oraz wpłynęło pozytywnie na jakość widowiska. Oczywiście nie obyło się bez błędów - które ponownie dają możliwość nabycia kolejnych cennych umiejętności i wyciągnięcia wniosków na przyszłość.

Cykl rozpoczął się jak co roku w Poznaniu. Międzynarodowe Targi Poznańskie gorąco przywitały PIĘCIU wspaniałych zawodników startujących w Halowym Pucharze Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi, odbywającego się po raz TRZECI!

 

 

Obok utytułowanych i doświadczonych już zawodników kategorii zaprzęgów czterokonnych:

Wystartował także zawodnik - amator - który nie rywalizuje na co dzień na wielkich arenach Świata i Europy:

 

 

W całym cyklu zmagania toczyły się w CZTERECH miastach --> Poznaniu/ Lublinie/ Krakowie/ Warszawie. Jednym z wyzwań była nowa lokalizajca - Tauron Arena w Krakowie. Przepiękna hala, wspaniałe miasto i perfekcyjne przygotowanie Komitetu Organizacyjnego nie dało innej możliwości niż SUKCES! Kraków otrzymał same recenzje na SZÓSTKĘ i mamy nadzieje, że pozostanie w konwencji rozgrywek na dobre!

Każdy z zawodników choć raz wygrał jeden konkurs ze wszystkich ośmiu. Splot wydarzeń pokazał - że wygrać może każdy - jak i zostać wyeliminowany czy ukarany za błędy spowodowane ogromem emocji.

Podczas Touru najwięcej, bo aż trzy wygrane zaliczył ADRIAN KOSTRZEWA - w Poznaniu i dwie w Krakowie. Nie ustrzegł się także eliminacji - podczas konkursu w Lublinie.

Drugie miejsce pod tym względem przypadło dla BARTŁOMIEJA KWIATKA, który zgarnął dwie wygrane - po jednej w Poznaniu i Lublinie. 

Pozostała trójka na koncie miała po jednym zwycięstwie. 

 

 

Chyba najwięcej emocji wywołał konkurs FINAŁOWY W WARSZAWIE - gdzie o złoty medal walczyło realnie aż trzech zawodników - KOSTRZEWA/ KWIATEK/ MAZUREK

Nie wszyscy wytrzymali presję stolicy - co wspaniale wykorzystał ŁUKASZ HAŁUPKA! W fenomenalnym stylu zgarniając WYGRANĄ w sobotnim konkursie! Pokazało to, że sport pozostaje sportem, a walka do końca może przynieść oczekiwane efekty!

 

 

WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH ELIMINACJI TUTAJ

 

 

Podczas Touru parkury stawiane były przez dwóch Gospodarzy Toru - SEBASTIANA BOGACZA (Lublin i Kraków) i PAWŁA KONARSKIEGO (Poznań i Warszawa). To oni mieli realny wpływ na widowisko i rozkład przeszkód oraz ich stopień trudności.

PODIUM OSTATECZNIE:

 

 

ZŁOTY MEDAL - ADRIAN KOSTRZEWA KS Idmar Krajkowo wraz z końmi rasy lipicańskiej i luzakami - Filip Nowacki & Daniel Kłosowski & Magdalena Jankowska

SREBRNY MEDAL - PIOTR MAZUREK KJ Sokół Kunowo z końmi rasy SP 

BRĄZOWY MEDAL - BARTŁOMIEJ KWIATEK SLKS Książ z końmi rasy śląskiej

IV miejsce - ŁUKASZ HAŁUPKA Ranczo Rubin z czwórką koni rasy śląskiej i SP

V miejsce - IRENEUSZ KOZŁOWSKI JKS Jagodne z siwymi końmi autorskiej rasy kłusako- ślązaków

 

 

Wszyscy zawodnicy i ich zespoły powinny być dumne z tego jak radzili sobie podczas Touru. My dziękujemy za wspaniałe show, niepowtarzalne widowisko jeździeckie oraz SPORT w czystej postaci! #WEARECAVALIADA

 

 

tekst: Driving.pl

Fot: Oliwia Chmielewska