W miniony weekend swój Finał miała jubileuszowa - V edycja Dolnośląskiej Amatorskiej Ligi Zaprzęgowej. Zawody rozegrane zostały na terenie Stada Ogierów Książ...

WYNIKI TUTAJ

W tym roku konkursy rozgrywane były na dwóch poziomach trudności - klasy L oraz N. Dało to możliwość organizatorom na rozwój formuły zawodów oraz na zróżnicowanie poziomu startujących, a zawodnikom szansę na wybór mniej lub bardziej wymagającej wersji startów. Wszystkie eliminacje odbyły się w kategorii zaprzęgów jednokonnych (z rozróżnieniem na dwa poziomy trudności) oraz w kategorii zaprzęgów parokonnych i pony.

Dla singli startujących w klasie N Finał w Książu był startem rozstrzygającym. Pierwsza trójka zawodników - nie opuściła bowiem żadnej eliminacji. Ostatecznie tą kategorię zwyciężył Mirosław Górny (103pkt) przed Agatą Kalinowską (102pkt) i Pauliną Przewoźną (98pkt).

W klasie łatwiejszej - L - pierwszych czterech zawodników stawiło się na starcie wszystkich eliminacji. Jednak ostateczne starcie należało do pierwszej dwójki. Lepszy w całości i zarazem broniący pozycji lidera - okazał się młody zawodnik Kacper Górski (111pkt), przed Krzysztofem Wiśniewskim (102pkt) i Agatą Kalinowską (80pkt).

W parach walka w sezonie odbywała się pomiędzy dwoma zawodnikami - Tomaszem Stelmachem i Jarosławem Kalinowskim. Jednak to ten drugi wywalczył sobie złote miejsce w cyklu zdobywając 110pkt i wyprzedzając rywala, który z kolei na swoim koncie uzbierał punktów 102. Trzecie miejsce należało do Adama Łacinnika (69pkt).

W kategorii pony zwyciężyła zdecydowanie Jagoda Karpińska - która sumiennie startowała przez cały sezon, nie opuszczając żadnej eliminacji. Srebrną pozycję zdobyła Anna Ćwiro, a brązową Paweł Olszewski.

Serdeczne gratulacje dla zawodników i oczywiście dla organizatorów cyklu - za już 5 edycję amatorskich zmagań w ramach Ligi!