Niestety nowy tydzień nie przynosi nam radosnych nowin. W nocy odszedł śląski ogier Imbred... 

Na świat przyszedł 26 stycznia 2010 roku - po ogierze Pikolo od klaczy Izyda po Mundial. Wyhodowany przez Pana Grzegorza Świątka. 

Był to koń indywidualista - w bardzo dużych ramach o świetnym ruchu w kłusie. Ten wspaniały sportowiec zasilił sportowe szeregi Kwiatek Team - gdzie najpierw zdobywał doświadczenie pod okiem Weroniki Kwiatek, a następnie w zaprzęgu jej brata Bartłomieja.

Dwukrotnie zagrał się do Finału Mistrzostw Świata Młodych Koni w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi pod lejcą Weroniki Kwiatek, gdzie zajął w węgierskim Mezohegyes odpowiednio:

w 2015 roku 4 miejsce (kategoria koni 5-letnich) 

w 2016 roku 5 miejsce (kategoria koni 6-letnich)

Wszyscy sędziowie okrzyknęli go jednoznacznie zaprzęgowym Totilasem - a to wszystko dzięki bardzo lekkiemu ruchowi w kłusie. Ziemia uciekała mu dosłownie spod nóg, a jego masa wydawała się nie mieć żadnego znaczenia. Poruszał się z wielką gracją, łapiąc za oko każdego widza. 

Poniżej video ogiera z kwalifikacji do Mistrzostw Świata Młodych Koni - Bogusławice 2015.

Po udanych startach w Mistrzostwach Świata Młodych Koni - ogier trafił w trening do Bartłomieja Kwiatka, gdzie zdobył w zaprzęgu, brązowy medal Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi, Cavaliada Tour 206/17 oraz złoty medal Mistrzostw Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi 2017.

Był filarem zaprzęgu czterokonnego zawodnika - również wielokrotnie zwracał na sobie uwagę. Miał ogromne serce do walki i był typowym indywidualistą posiadającym swój jedyny i niepowtarzalny styl bycia. 

Ogier pozostawił po sobie potomstwo - które mamy nadzieję w pewnym stopniu zastąpią tego wspaniałego ogiera.

Składamy również wyrazy współczucia dla właściciela oraz zawodników, którzy związani byli z ogierem na co dzień.