Stado Ogierów w Książu - 4-letniej przerwie w organizacji zawodów międzynarodowych, wraca do kalendarza FEI i już szykuje się na przyjęcie zawodników, koni, luzaków i miłośników powożenia...

Przepiękne miejsce z tradycjami, jakim jest SO Książ - od lat kojarzy się wszystkim z dyscypliną powożenia ale i organizacją zawodów na różnym szczeblu - krajowym i międzynarodowym. Ostatnie zawody CAI odbywały się tu wraz z Mistrzostwami Europy Dzieci i Młodzieży w 2014 roku. Od tego czasu - rywalizacja zaprzęgami odbywała się w tym miejscu przy okazji rozgrywek Dolnośląskiej Amatorskiej Ligi Zaprzęgowej. 

W roku 2018 Książ wraca do gry - w terminie 27-30 września. Zawodnicy będą mogli rywalizować w randze CAI1* dla koni singli i par oraz w randze CAI2* dla koni i pony - single/ pary i czwórki. Oczywiście oprócz zawodów międzynarodowych odbędą się tu zawody krajowe, a całości mają dopełnić wznowione w zeszłym roku - Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi. 

Zawodnicy zawsze miło wspominają rywalizację w dolnośląskim ośrodku. Liczymy na to, że tym razem wrześniowy termin dla Wałbrzycha-  będzie już stałym elementem kalendarza Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI.

Końcem kwietnia w Książu gościł Marek Zaleski - Sędzia Level 4 / Gospodarz Toru Level 3 i Delegat Techniczny Level 4 - który wraz z ekipą rozpoczął budowę przeszkód maratonowych oraz przygotowania ośrodka pod przyjazd uczestników zawodów.