Z niecierpliwością czekaliśmy na opublikowanie pełnego składu Kadry Narodowej na już trwający sezon 2018. Przed nami pierwsze zgrupowanie dla kategorii zaprzęgów jednokonnych oraz dzieci i młodzieży - w tym tygodniu w Ośrodku Jeździeckim Lando w Ptakowicach. Zgrupowanie zostanie poprowadzone przez Weronikę Kwiatek. A kto znalazł się na liście zawodników z powołaniem?

TUTAJ LISTA ZAWODNIKÓW

Na liście znajdziemy 9 nazwisk - 3 w kategorii par/ 2 w kategorii singli/ 1 w kategorii czwórek/ 3 w kategorii dzieci i młodzieży

Łącznie znalazło się tam 25 koni. Najbardziej niepokojący jest spadek w kategorii zaprzęgów jednokonnych - gdzie po sukcesie z 2016 roku (srebro drużynowo i indywidualnie) - na dzień dzisiejszy nie mamy pełnego składu ekipy. Oczywiście mocne nazwisko - Bartłomiej Kwiatek jest obecne na liście - ale jak wiemy medale drużynowe zdobywa się w zespole. Po zgrupowaniu w Ptakowicach - będzie więcej można powiedzieć o koniach na które stawiają zawodnicy oraz Trener - Weronika Kwiatek. 

Kategoria par również nie pęka w szwach. Brakuje nazwisk - które tak bardzo walczyły w zeszłym roku o wyjazd na Mistrzostwa Świata. Brak tu medalistów Mistrzostw Polski (Jacek Kozłowski/ Sebastian Bogacz) oraz uczestnika Mistrzostw Świata 2017 (Dariusz Bajer). 

W kategorii czwórek niezmiennie powołanie otrzymał Piotr Mazurek - który jako jedyny na dzień dzisiejszy brał udział w zeszłym sezonie we współzawodnictwie na poziomie międzynarodowym oraz w Mistrzostwach Polski.

Dzieci i Młodzież to stawka trzech zawodników. Bardzo dobrym posunięciem było dołączenie ich do zawodników kategorii zaprzęgów jednokonnych, gdzie systematycznie będą mogli brać udział w zgrupowaniach i przygotowywać się do Mistrzostw Europy.

 

Attachments:
FileFile size
Download this file (KN Powożenie wg.uchwał do 02.03.2018_0.pdf)KN Powożenie wg.uchwał do 02.03.2018_0.pdf78 kB