PIOTR MAZUREK HALOWYM MISTRZEM POLSKI CAVALIADA 2017/18

Srebro ADRIAN KOSTRZEWA / Brąz BARTŁOMIEJ KWIATEK

4 Wiesław Sadowski/ 5 Krzysztof Maciak

II Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi - Cavaliada Tour 2017/18 z Wielkim Finałem w Warszawie! 

1 Konkurs Czwartek 1 marca --> START 19:30 -  transmisja CANAL+SPORT --> PARKUR / WYNIKI / GALERIA

 o nagrodę  MotorShow, pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego, pod patronatem medialnym portalu driving.pl

2 Konkurs FINAŁ Sobota 3 marca --> START 16:00 - transmisja CANAL+ NOW -> PARKUR/ WYNIKI

o nagrodę  MotorShow, pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego

LISTY I WYNIKI - ZAWODYKONNE.COM

@CAVALIADA

Wielki Finał Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi Cavaliada Tour! Pięciu zawodników zmierzy się w Finale już drugiej edycji tego emocjonującego Pucharu Polski.

Przypomnijmy, że jeszcze nic nie jest powiedziane - a punkty z Finału mają przelicznik x 1,5 względem punktacji w konkursach eliminacyjnych. Trzy konkursy do tej pory wygrał Piotr Mazurek (SLKS Książ), który zdecydowanie odskoczył w rankingu - o czym pisaliśmy TUTAJ. Warto też wspomnieć - że do Rankingu końcowego liczą się trzy najlepsze starty każdego z zawodników + konkurs Finałowy. 

RANKING PO LUBLINIE TUTAJ

  1. PIOTR MAZUREK - 27 punktów
  2. BARTŁOMIEJ KWIATEK - 18 punktów
  3. ADRIAN KOSTRZEWA - 17 punktów
  4. WIESŁAW SADOWSKI - 6 punktów
  5. KRZYSZTOF MACIAK - 3 punkty 

W obecnej sytuacji najbardziej komfortową pozycję zajmuje lider - Piotr Mazurek, który w czwartkowym konkursie nie ma nic do stracenia. Może wykorzystać szansę i wypróbować wszystkie ryzykowne opcje - aby zobaczyć na ile jaką jazdę może pozwolić sobie w sobotnim Finale - lub ze spokojną głową pojechać czystą rundę i pokazać kolejny raz swoją przewagę nad rywalami. Dla niego ten konkurs niewiele zmieni pod względem punktów w rankingu - ponieważ ma już na koncie maksymalną ilość, która była do zgarnięcia podczas eliminacji.

Bartłomiej Kwiatek i Adrian Kostrzewa - których różni jedynie 1 punkt - są w sytuacji ofensywnej. Jeśli myślą o tytule Halowego Mistrza Polski - muszą wygrać oba konkursy - czwartkowy - który przybliży ich w punktacji rankingowej do lidera, oraz finałowy - oczywiście wychodząc z założenia, że lider podtrzyma formę i w sobotnim konkursie wejdzie do konkursu drive off. Jak dobrze wiemy - jest to sport, dodatkową trudność stanowi fakt iż jest to kategoria zaprzęgów czterokonnych, gdzie niejednokrotnie ułamek sekundy decyduje o zdarzeniach, które kosztują utratą wielu cennych sekund. 

Kto zdobędzie tytuł Mistrza? Czy debiutujący w Pucharze zawodnicy - Wiesław Sadowski i Krzysztof Maciak - zrobią małą rewolucję i wejdą w Warszawie do konkursów drive off? Nie możemy wykluczyć żadnej z opcji - a wszystko będzie jasne już w sobotę 3 marca około godziny 17:00.

PROGRAM CAVALIADA TUTAJ

Attachments:
FileFile size
Download this file (Cavaliada_warszawa2018_finał.jpg)Cavaliada_warszawa2018_finał.jpg25 kB
Download this file (parkur_warszawa1_2018.jpg)parkur_warszawa1_2018.jpg24 kB