Podczas ostatniego Zebrania Zarządu PZJ, które odbyło się w Warszawie 18.02.2018 - zostali powołani do Kadry Narodowej w Powożeniu zawodnicy w kategorii singli, par i czwórek...

Lista nie jest zbyt długa, a łączny wykaz zawodników i koni niestety nie jest jeszcze podany w jednym pliku. 

Powołania z 18.02.2018:

1. Piotr Mazurek (Inwencja/Bandar/Eric/Erazmus/Bankier) – KN Seniorów, Zaprzęgi Czterokonne

2. Magdalena Jankowska (Lucky/Lacrima/Lumpek) – KN Seniorów B, Zaprzęgi Parokonne

3. Rafał Wojtacha (Respekt/Eros/Coco/Donald/Elger) – KN Seniorów, Zaprzęgi Parokonne

4. Katarzyna Kuryś (Biraldo/Count Down) – KN Seniorów, Zaprzęgi Jednokonne

5. Bartłomiej Kwiatek (Sonet) – KN Seniorów, Zaprzęgi Jednokonne

6. Weronika Bogacz (Bohun/Bel-Maximus BH) – KN Młodzieżowa (Kuce, Juniorzy)

7. Jan Godek (M-Inka) - KN Młodzieżowa (Kuce, Juniorzy)

8. Bartosz Złoty (Paloma) – KN Młodzieżowa (Kuce, Juniorzy)

 

Oznacza to, że w roku rozgrywania się Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi - czyli kategorii, z której możemy być na dzień dzisiejszy najbardziej dumni - w Kadrze znalazło się dwóch zawodników. Ciężko więc jest oprzeć solidny plan przygotowań na dwóch zawodnikach, z czego tylko jeden ma na swoich plecach bagaż ogromnego doświadczenia - mowa tu o Bartłomieju Kwiatku - ale niestety powołanie obejmuje (póki co) tylko jednego konia. Katarzyna Kuryś debiutowała na ostatnich MŚ i jest zawodnikiem rokującym - ma również do dyspozycji dwa konie objęte KN.

W zaprzęgach czterokonnych - nie mogło być inaczej. Do KN powołany został Piotr Mazurek, który jest zawodnikiem co roku startującym na zawodach Międzynarodowych, w roku 2017 również na Mistrzostwach Polski.

Zaprzęgi parokonne - które w zeszłym roku obfitowały w zawodników i chętnych do reprezentowania naszego kraju (co związane było z Mistrzostwami Świata) - obecnie ma w swoich szeregach dwóch zawodników. Rafał Wojtacha - złoty medalista MP oraz Magdalena Jankowska, która w zeszłym roku skrupulatnie wykonywała plan przygotowań do MŚ. 

Kategoria Dzieci i Młodzieży jest najbardziej liczna - jednak nie ma tu tłoku. Powołanie otrzymało trzech zawodników - Bartosz Złoty/ Jan Godek/ Weronika Bogacz. Przypomnijmy, że rok 2018 to także rok rozgrywania Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Optymizmem napawa Plan Przygotowań - dla singli i kategorii młodzieży, który ma poprowadzić Weronika Kwiatek - podwójna medalistka Mistrzostw Świata z 2016 roku. Bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że jako Trener na pewno stanie na wysokości zadania - co udowodniła już dwa lata temu - pełniąc tą samą funkcję. 

Czekamy na ostateczny plik z wykazem zawodników i koni powołanych do Kadry Narodowej oraz przyjętych planem przygotowań do Imprez rangi Mistrzowskiej w roku 2018 - oraz na informacje w sprawie akcji, dofinansowywanych z MSiT także na kategorie czwórek i par.

TUTAJ PROTOKÓŁ Z ZEBRANIA ZARZĄDU PZJ