W weekend zakończyła się druga eliminacja z cyklu Halowych Zawodów Driving Cup

WYNIKI TUTAJ

W kategorii single od początku na prowadzeniu był Kamil Jastrzębski z koniem Maestoso Gaeta. Para już w konkursie ujeżdżenia była lepsza od kolejnego zawodnika o 12 punktów. W konkursie maratonu kombinowanego zawodnik przypieczętowała dobre przygotowanie  - wygrywając II eliminację.

O drugą pozycję walczył Szymon Pocztowy z koniem Luxor B oraz Dariusz Raduła z koniem Bacara. Obaj zawodnicy w konkursie ujeżdżenia uzyskali wynik 64,25pkt. Ostatecznie wyżej sklasyfikowany został Szymon Pocztowy, który jako jedyny w swojej kategorii pokonał parkur na podwójne zero w obu nawrotach. 

W kategorii single pony dość znacznie na prowadzenie wyszedł Paweł Olszewski z kucem Steeger - w konkursie ujeżdżenia wyprzedził Jagodę Karpińską i Walnut Samson. Mimo błędów w dwóch nawrotach konkursu maratonu kombinowanego - obronił pierwszą pozycję wyprzedzając koleżankę o 13,92pkt.

Rywalizacja w kategorii par pony również odbyła się pomiędzy dwoma zawodnikami. Dominiką Rimke i Sebastianem Cichockim. W konkursie ujeżdżenia Dominika Rimke była lepsza o zaledwie 1,5 pkt. Rozstrzygnięcie miał przynieść niedzielny konkurs - w którym obydwoje zawodnicy byli bezbłędni - dzięki czemu wyniki po ujeżdżeniu nie uległy zmianie.

W kategorii par - na prowadzeniu po ujeżdżeniu był Bartosz Adamczyk - który wyprzedził Łukasza Hałupkę i Gracjana Pietruszkę. Niedzielny konkurs trochę pozmieniał tabelę wyników - warto podkreślić, że żaden zawodnik nie pokonał parkuru na podwójne zero w obu nawrotach. Najlepszy po dwóch dniach okazał się Łukasz Hałupka, który uplasował się o 1,99pkt przed Dawidem Gawrońskim i trzecim Gracjanem Pietruszką.