Piotr Mazurek podwójnie zwycięża w pierwszej eliminacji Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi Cavaliada Poznań 2017...

@cavaliada

WYNIKI TUTAJ

Zapraszamy na nasz kanał YOU TUBE TUTAJ

GALERIA ZDJĘĆ by Krzysztof Jarczewski TUTAJ

Wszyscy zawodnicy byli bardzo zgodni co do zajmowania miejsc podczas pierwszej eliminacji Halowego Pucharu Polski w Poznaniu. Już od czwartkowego konkursu mogliśmy oglądać bardziej pewnie jadących zawodników, którzy poczynili duże postępy od zeszłej edycji. Osiągane czasy i wyniki przez poszczególnych zawodników nie różnią się bardzo od siebie - co daje publiczności bardzo dużo emocji - do samego końca rywalizacji...

Najbardziej doświadczony zawodnik w Polsce w kategorii zaprzęgów czterokonnych - srebrny medalista Mistrzostw Polski 2017 - PIOTR MAZUREK wygrywa podwójnie w I eliminacji HPPP- Cavaliada!

W dwóch konkursach uzbierał najmniejszą ilość błędów - bo tylko 3 zrzutki. Połączył to z przemyślaną jazdą - precyzyjną i dość szybką. Taka kombinacja pozwoliła objąć mu prowadzenia nad swoimi rywalami. W czwórce zaprezentował co prawda nową klacz - Jaśminę- córkę kłusaka, która pokazała, że świetnie radzi sobie na dużej hali w niecodziennych warunkach. Pozostałe konie w zaprzęgu to Peloponez/ Blizard/ Inwencja, natomiast na bryczce zawodnikowi pomagali luzacy: Krzysztof Leszczyński i Mirosław Górny.

Oczywiście Piotr Mazurek obejmuje prowadzenie w RANKINGU HPPP-Cavaliada po I eliminacji.

Dwukrotnie na drugiej pozycji natomiast uplasował się BARTŁOMIEJ KWIATEK - złoty medalista Mistrzostw Polski 2017. W czwórce także zmiany - dwa nowe, młode konie - synowie śląskiego ogiera Lokan. Świeża krew i cały sezon jazdy czwórką dały efekt w postaci dużo lepszej jazdy. Zawodnik nie ustrzegł się błędów - których uzbierał łącznie w dwóch konkursach 7. Śląskie konie w zaprzęgu zawodnika to: Rodos/ Aromat/ Imbred/ Renesans, a luzakami byli: Daniel Kłosowski i Marcin Kilańczyk. Kwiatek wywalczył sobie w Poznaniu drugie miejsce w klasyfikacji Rankingu HPPP.

Również dwukrotnie na tej samej - trzeciej pozycji - ADRIAN KOSTRZEWA - który także w czwórce dokonał zmian w składzie koni. W dyszlu zobaczyliśmy wałacha - Maestoso Garba, z którym zawodnik zna się nie od dziś. Znany z bardzo szybkiej i efektownej jazdy Adrian Kostrzewa - popełnił zbyt wiele błędów, aby powalczyć o zwycięstwo. W czwartkowym konkursie posiadał najlepsze czasy przejazdów - jednak szybkość nie zawsze się opłaca i tak łącznie w dwóch konkursach na koncie zawodnika było aż 65pkt karnych. Oczywiście dwa trzecie miejsca bezapelacyjnie dają mu miejsce na pudle w Rankingu. Luzakami zawodnika byli: Kamil Jastrzębski i Magdalena Jankowska, a w bryczce: Maestoso Garba, Favory Kloe, Pegasus i Pluto Prado.

Wiesław Sadowski - czyli debiutujący w roli uczestnika Cavaliady zawodnik - brązowy medalista Mistrzostw Polski 2017 - dwukrotnie zajął czwartą pozycję. Wiesław Sadowski powożąc swoją czwórką karych arabo-fryzów był bardzo widowiskowy. W czwartkowym konkursie zabrakło mu szczęścia - niestety po przejeździe przez most pękł dyszel, który spowodował trudną jazdę do mety. Dodatkowo jak sam zawodnik przyznaje: brakuje mu doświadczenia i odporności psychicznej na stres - z czym radzi sobie coraz lepiej ze startu na start. W Rankingu zawodnik zajmuje czwarte miejsce. Na bryczce pomagali mu: Jakub Szczepaniak i Berenika Gliniecka, a konie to: Dark Ulkje/ Jelmer Fan't Suderein/ Tracy JW// YK Dark Henk.

Również podwójnie na tym samym miejscu - Krzysztof Maciak - także debiutujący w roli uczestnika Cavaliady. Cechujący się dużą odwagą - zdecydował się na powożenie czwórką i jako pierwszy krok ku temu - wystartował na Mistrzostwach Polski. Następnie wygrywając Driving Cup zagrał się do startu w cyklu Cavaliady. Sam przyznał, że gdyby ktoś rok temu powiedział mu, że wystartuje w HPPP na Cavaliadzie - kazałby mu się przysłowiowo "stuknąć w czoło". W Poznaniu nie odbyło się bez przygód i małych nie porozumień - jednak z każdym przejazdem zawodnik czuje się pewniej i nabiera więcej spokoju i pewności. Tworząc rodzinny zaprzęg z luzakami: żoną Katarzyną Maciak oraz jej siostrą Katarzyną Wiśniewską oraz końmi: Adrian/ Alwar/ Ergon/ Poker - pokazali świetnie, że aby spełniać marzenia wystarczy chcieć i mieć dużo zapału!

NIEOFICJALNY RANKING PO DWÓCH ELIMINACJACH:

1. Piotr Mazurek -> 18pkt

2. Bartłomiej Kwiatek -> 12kt

3. Adrian Kostrzewa -> 8pkt

4. Wiesław Sadowski -> 4pkt

5. Krzysztof Maciak -> 2pkt

 Przerwę pomiędzy konkursem i rozgrywką - tzw. Drive off umilał publiczności SEBASTIAN CICHOCKI wraz ze swoją czwórką kuców. Zawodnik ten już kilkukrotnie zdobywał medale Mistrzostw Polski Amatorów. Jak przystało na prawdziwego fightera - pokazał jak szybkie potrafią być kuce - w czwartkowym przejeździe ustanawiając najszybszy czas przejazdu! Publiczność oszalała na punkcie tej czwórki - a zawodnik mógł pokazać, że nie tylko duże konie mogą zrobić wspaniałe show.