W miniony weekend uczestniczyliśmy w I eliminacji zawodów halowych z cyklu Driving Cup. Stado Ogierów w Bogusławicach gościło 33 zawodników, którzy wystartowali w 5 kategoriach...

Driving Cup odbywa się już po raz drugi. Ten halowy cykl zawodów gromadzi wokół siebie zawodników - profesjonalistów oraz amatorów. Tym razem oprócz standardowej konwencji urozmaiceniem była kwalifikacja do Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi - Cavaliada Tour 2017/18.

Do kwalifikacji zgłosiło się 5 zawodników - z czego dwóch - Bartłomiej Kwiatek i Wiesław Sadowski, potraktowali tą rywalizację jako trening, ponieważ start na Cavaliadzie mają zapewniony dzięki zdobytym podczas Mistrzostw Polski medalom.

Pozostała trójka która walczyła o miejsce w HPPP to Krzysztof Maciak, Adrian Kostrzewa i Dariusz Bajer. 

Konkurs miał charakter dwunawrotowego szybkości, gdzie najlepszym wynikiem był najszybszy czas przejazdu plus dodane punkty karne przeliczone na sekundy.

Rywalizacja już w pierwszym nawrocie skupiła się na Bartłomieju Kwiatku i Adrianie Kostrzewie. Z czego pierwszy zawodnik, start w Tourze miał już zapewniony. Złoty medalista Halowego Pucharu Polski z ubiegłego roku - przy drugim nawrocie przypieczętował swoją umiejętność szybkiej i skutecznej jazdy, tym samym gwarantując sobie miejsce w piątce czwórkowców.

Na ten moment znamy czwórkę zawodników, którzy wystartują w Halowym Pucharze - Bartłomiej Kwiatek/ Piotr Mazurek/ Wiesław Sadowski/ Adrian Kostrzewa. Czekamy jeszcze na decyzję Organizatora w sprawie Dzikiej Karty.

TUTAJ PRZEJAZDY ZAWODNIKÓW CZWÓREK Z KWALIFIKACJI

TUTAJ WYWIAD PO PRZEJEŹDZIE - ADRIAN KOSTRZEWA

 WYNIKI DRIVING CUP

DRIVING CUP

W samych zmaganiach Driving Cup, zawodnicy rywalizowali przez dwa dni. Sobota standardowo była dniem ujeżdżenia, natomiast sobota - konkursu maratonu kombinowanego.

Najlepszy wynik dnia w konkursie ujeżdżenia należał do Kamila Jastrzębskiego i Maestoso Gaeta - 40,5pkt karnego. 

 

W sobotnim konkursie maratonu kombinowanego mogliśmy podziwiać na Torze składającym się z dwóch przeszkód maratonowych oraz 8 przeszkód - kegli wiele zerowych przejazdów. Czas dnia z zerowym kontem należał do Bartłomieja Kwiatka z parą Frombork i Epilog -> 91,99 sek.

Podsumowując dwa dni rywalizacji -  najlepszymi zawodnikami w poszczególnych kategoriach zostali:

Single Pony -> Jagoda Karpińska i Walnut Samson

Pary Pony -> Sebastian Cichocki i Grom & Warga

Single -> Kamil Jastrzębski i Maestoso Gaeta

Pary -> Bartłomiej Kwiatek i Epilog & Frombork

Czwórki -> Krzysztof Maciak i Adrian & Alwar & Poker & Ergon

 

 

 @ fot. Krzysztof Jarczewski