Weronika Kwiatek – aktualne Vice Mistrzyni Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi, rozstaje się ze Stadniną Koni Pępowo...

 

Zawodniczka związana była zawodowo z tym miejscem przez 7 lat sportowej kariery. W tym czasie od 2010 roku sukcesywnie rozwijała swoje możliwości wraz z końmi polskiej hodowli. Od 2010 roku dzięki współpracy ze Stadniną oraz Agencją Nieruchomości Rolnej, w Pępowie powstała stajnia zaprzęgowa na światowym poziomie umożliwiająca zawodniczce osiąganie największych sukcesów sportowych jak:

Złoty i srebrne medale Mistrzostw Polski, srebrny medal Mistrzostw Świata – drużynowo i indywidualnie, srebrny i brązowy medal Mistrzostw Świata Młodych Koni, zwycięstwo w Światowym Rankingu FEI Top Driver Award, liczne zwycięstwa w zawodach rangi CAI3* oraz zawodach krajowych czy topowe lokaty na Mistrzostwach Polski Młodych Koni.

Zawodniczka prezentowała, co ważne, zawsze konie polskiej hodowli które z powodzeniem zajmowały topowe pozycje na arenie krajowej i międzynarodowej – rywalizując z końmi hodowli niemieckiej czy holenderskiej. Największe sukcesy odnosiła z wielkopolskim wałachem Bartnik (Caretino K/ Biaroza po Clayton) czy wielkopolskim wałachem Igielin (Akcent/ Intercyza po Basten). W sezonie 2017 rozpoczęła także starty na krajowej arenie w kategorii zaprzęgów parokonnych.

Zapytaliśmy zawodniczki skąd decyzja o zakończeniu współpracy ze Stadniną Koni Pępowo:

„Moja współpraca ze Stadniną była bardzo owocna. Dużo zawdzięczam wsparciu jakie miałam ze strony zarządu Firmy oraz Agencji Nieruchomości Rolnej. Miałam szansę rozwijać się w sportowym kierunku i realizować swój plan działania, który pozwolił mi na osiągnięcie bardzo dużych sukcesów i zdobycie medali Mistrzostw Świata. Miałam możliwość pracy ze wspaniałymi końmi polskiej hodowli, z którymi łączy mnie ogromna więź i chcę podziękować za 7 lat wspaniałej współpracy.”

Ze swojej strony liczymy na to, że zobaczymy zawodniczkę w przyszłym sezonie na arenie kraju i Europy i życzymy dalszych – nie mniej spektakularnych sukcesów.