Jak pisaliśmy wcześniej - 6 września opublikowana została ostateczna lista zgłoszeń na Mistrzostwa Świata Par - Lipica 2017.

Pisaliśmy także o tym, że w zgłoszeniach wstępnych widniał Jacek Kozłowski, który ostatecznie do Lipicy nie został zgłoszony.

Przedstawiamy pismo, które wystosował do Polskiego Związku Jeździeckiego właściciel koni i sponsor Jacka Kozłowskiego - Andrzej Adamczyk oraz stanowisko Polskiego Związku Jeździeckiego i Menadżera Dyscypliny - Marka Baryłko oraz samego zawodnika...

TUTAJ PISMO ANDRZEJA ADAMCZYKA do Polskiego Związku Jeździeckiego

TUTAJ INFORMACJA OD DYREKTORA SPORTOWEGO PZJ Konrada Rychlika

TUTAJ STANOWISKO MENADŻERA KOMISJI POWOŻENIA PZJ Marka Baryłko

Sam zawodnik, Jacek Kozłowski komentuje: "Od początku sezonu, trzymałem się wytycznych które zostały przedstawione przez Komisję Powożenia na konferencji dyscypliny na początku roku w Bogusławicach. Razem z moim sponsorem - Andrzejem Adamczykiem ustaliliśmy plan startów i trzymaliśmy się planu przedstawionego przez Menadżera dyscypliny i Trenera Kadry. Nie uczestniczyłem jedynie w zawodach w Beekbergen - gdzie rzekomo prawo startu miało tylko 5 zawodników wybranych przez Trenera Kadry. Po zawodach w Ptakowicach Menadżer dyscypliny Marek Baryłko zaproponował, że dostanę zielone światło na start w Mistrzostwach Świata z czego byłem bardzo dumny i zadowolony. Niestety później okazało się, że mój sponsor musi partycypować w kosztach Trenera w Lipicy - trenera z którym nie jeździłem przez cały sezon, bo do sezonu przygotowywałem się sam. Wspólnie ze sponsorem uznaliśmy, że chcemy uczestniczyć w Mistrzostwach ale bez pomocy Trenera Kadry - ten start po prostu mi się należał dzięki moim wynikom i kwalifikacjom uzyskanym w trakcie sezonu. Dodatkowo, do zgłoszeń imiennych zostałem dopisany ale z dwoma końmi - mimo iż posiadam trzy konie - nikt nie konsultował ze mną jakie konie należy zgłosić i ile. Bardzo niemiłym rozczarowaniem było otrzymanie - jedynie wiadomości tekstowej SMS od Menadżera Marka Baryłko z informacją, że Zarząd PZJ nie wyraża zgody na mój start w Lipicy. Uważam, że zasłużyłem razem z moim sponsorem chociaż na informację i wytłumaczenie całej sytuacji w rozmowie telefonicznej..."

TUTAJ LISTA ZGŁOSZEŃ IMIENNYCH

TUTAJ OSTATECZNA LISTA ZGŁOSZEŃ