Kochani już w tym tygodniu od piątku rozpoczyna się ciężarówkowy zawrót głowy - a to za sprawą jedynego w swoim rodzaju i największego w tej części Europy zlotu ciężarówek - MASTER TRUCK!

Jeśli konie - to nie tylko mechaniczne. Transport bowiem wywodzi się właśnie od koni i bryczek. W nawiązaniu do przeszłości, jednak w nowoczesnym wydaniu - przez trzy dni Mater Trucka odbywać się będą show powożenia zaprzęgami!

NIEDZIELA  23.07 ---> WYNIKI TUTAJ

Drużyna Wiesława Sadowskiego w składzie: Weronika Kwiatek, Marcin Kilańczyk i Sebastian Cichocki. Drużyna Bartłomieja Kwiatka w składzie: Bartosz Adamczyk, Dawid Gawroński i Dominika Rimke kończą zmagania na drugiej pozycji.

Trzeci konkurs wygrywa 

KONKURS PRZEBIERANY GALERIA ZDJĘĆ!

@MASTER TRUCK

 SOBOTA 22.07

Drugi konkurs wygrywa drużyna Bartłomieja Kwiatka w składzie: Bartosz Adamczyk, Dawid Gawroński i Dominika Rimke. Drużyna Wiesława Sadowskiego w składzie: Weronika Kwiatek, Marcin Kilańczyk i Sebastian Cichocki łącznie tracą do rywali 0,1pkt.

PIĄTEK 21.07

Pierwszy konkurs wygrała drużyna pod wodzą Wiesława Sadowskiego w składzie: Weronika Kwiatek, Marcin Kilańczyk i Sebastian Cichocki

Drużyna pod lejcą Bartłomieja Kwiatka w składzie: Bartosz Adamczyk, Dawid Gawroński i Dominika Rimke musiała zadowolić się drugim miejscem

Konwencja show jest bardzo prosta. Dwóch zawodników zaprzęgów czterokonnych, czterech zawodników zaprzęgów parokonnych i dwóch zawodników zaprzęgów czterokonnych kucy. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie drużyny, a show odbywać się będzie na zasadzie sztafety. Każdy zawodnik będzie miał do pokonania parkur w jednym nawrocie, a wynik drużyny będzie sumą czasu przejazdów wszystkich uczestników z poszczególnych drużyn. Oprócz tego zostanie również wyłoniony zwycięzca z najszybszym przejazdem toru.

Plan Jazdy: 

Piątek  21 lipca - 1 konkurs ok 14:00

Sobota 22 lipca - 2 konkurs ok. 14:00

                                              następnie

                                              pokaz sikawki konnej

                                              wyścig zaprzęg kontra pojazd mechaniczny -> w roli powożącego Bartosz Złoty

                                             16:00 pokaz rydwanów

                        3 konkurs ok.  19:15

                                             + konkurs przebierańców

Niedziela 23 lipca - 12:00 pokaz sikawki

                            13:00 wyścig zaprzęg kontra pojazd mechaniczny -> w roli powożącego Bartosz Złoty

                            11:20 - 4 konkurs i uroczyste zakończenie

 

PLAN ZLOTU MASTER TRUCK TUTAJ

Dodatkowo przewidziane są atrakcje - których szczegółów jeszcze nie zdradzamy. Uchylamy jedynie rąbek tajemnicy. Będzie tradycyjnie i elegancko... Droga publiczności - miejcie się na baczności, bo dla Was na miejscu także przewidziane są końskie atrakcje.

Konkursy przebierane będą oceniane przez trzech sędziów - osób publicznie znanych i lubianych. Zawodnicy muszą zaplanować swoje stroje, oraz to w jaki sposób przystroją bryczkę, czy konie. Pojazdy do oceny konkursu przebierańców mogą być zmieniane - dlatego będzie bardzo ciekawie.

ZAWODNICY MASTER TRUCK

 

ZAPRZĘGI PAROKONNE:

BARTOSZ ADAMCZYK

fot. archiwum zawodnika

To młody zawodnik, który poważną drogę zaprzęgową rozpoczął stosunkowo niedawno bo w 2016 roku. Urodzony w 1998 roku, pochodzi z Radlina w woj. śląskim. 

Startował na Halowym Pucharze Powożenia, a do jego najważniejszych sukcesów należą: zwycięstwo w cyklu Driving CUP (zawodów halowych w kat. pary) oraz zwycięstwo w cyklu Pucharu Prezesa Śląsko Opolskiego Związku Hodowców Koni, gdzie startował w kategorii Mały Puchar. W sezonie 2017 zawodnik kontynuuje swoją zawodniczą karierę i rozwija się co obserwować można na Pucharze Prezesa SOZHK ale już w kategorii Duży Puchar.

Warto także wspomnieć, że zawodnik trenowany jest pod okiem jednego z najbardziej utytułowanych zawodników kategorii par - Jacka Kozłowskiego, multimedalisty Mistrzostw Polski i Świata. Trener tym razem wystąpi z zawodnikiem w roli luzaka, co będzie kolejną wartością dodaną podczas konkursów Master Truck! Końmi którymi powozić będzie Bartosz to śląska para Alice i Largo.

Prywatnie Bartosz Adamczyk pasjonuje się helikopterami. Mamy nadzieję, że podczas występu na Master Truck przemyci trochę podniebnego świata i pozwoli odlecieć ze sobą publiczności.

 

DAWID GAWROŃSKI

fot. Krzysztof Jarczewski

 Dawid Gawroński jest częścią Teamu Boruja Kościelna. Stajnia Boruja Kościelna powstała z miłości i fascynacji do koni, którą zapoczątkowała hodowla kucy sztelandzkich, którą rozpoczął Pan Zbigniew Cichocki. Dawid Gawroński przez 16 lat był niezastąpionym luzakiem Pana Zbigniewa - wielokrotnego Mistrza Polski w kategorii pony. Od 5 lat sam powozi - parą siwych lipicanerów. Nie oznacza to, że z luzakowania zrezygnował całkowicie. Dawid jest aktualnym Mistrzem Polski Amatorów, a jego przejazdy są zawsze bardzo szybkie, emocjonujące i porywają publiczność. Zawodnik ma na koncie występny na pokazach w kraju i za granicą i śmiało można go nazwać Zawodowcem wśród Amatorów.

Luzakiem zawodnika będzie Grzegorz Witkowski, a konie to Parduc i Nixon.

 

WERONIKA KWIATEK  

fot. driving.pl


Weronika Kwiatek to żywe srebro naszego Kraju. Reprezentantka Kadry Narodowej, która startując w kraju i za granicą deklasuje mężczyzn i zawodników z innych krajów. Na co dzień trenuje w Stadninie Koni Pępowo w woj. wielkopolskim. Swoją przygodę z końmi rozpoczęła od skoków przez przeszkody, a miłość do koni pielęgnował w  niej Ojciec Arkadiusz Kwiatek. Decyzja o zamianie siodła na bryczkę była trafna, bo od kilku lat Weronika jest topowym zawodnikiem na świecie. 

Aktualnie zawodniczka jest indywidualną V-ce Mistrzynią Świata, medal zdobyła w 2016 roku w Austriackim Piber. Na tych samych Mistrzostwach Zawodniczka zdobyła także srebrny medal wraz z Polską Drużyną. Zawodniczka jest multimedalistą Mistrzostw Polski i Świata, a na swoim koncie ma również złoto MP. Oprócz medali na Mistrzostwach Świata Seniorów zdobyła także srebro Mistrzostw Świata Młodych Koni. Wielokrotnie zdobywała czołowe lokaty na zawodach liczących się do Rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI - który raz wygrała. Specjalizuje się w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi, jednak właśnie rozpoczęła przygodę z parą, którą starty na Mistrzostwach Polski i Świata są marzeniem zawodniczki. Pozostali uczestnicy Mater Truck, powinni obawiać się Weroniki - która znana jest z szybkiej jazdy w próbie maratonu, z resztą wygrany maraton na Mistrzostwach Świata mówi sam za siebie...

Zawodniczka powozić będzie parą koni szlachetnej półkrwi Boston i Barcelona a jej luzaczką bęzie Klaudia Urda.

 

MARCIN KILAŃCZYK

fot. driving.pl

Marcin Kilańczyk to jeden z najmłodszych Reprezentantów Kadry Narodowej. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele sukcesów którymi warto się chwalić. W 2014 roku zawodnik powożąc śląskiej rasy wałachem Prymus - zdobył złoty medal i został Mistrzem Europy w kategorii Młodzi Powożący! Oprócz złota na szyi zawodnika zawisł także brązowym medal Polskiej Drużyny. Takie zwycięstwo cieszyło kibiców podwójnie, bo osiągnięte zostało w Polsce - w Książu. Zawodnik po przejściu do kategorii wiekowej seniorów kontynuował swoje treningi, aby w 2016 roku zasilić szeregi Kadry Narodowej i Drużyny na Mistrzostwa Świata. Zawodnik zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w kat. single w roku 2016, a następnie z Drużyną wywalczył srebro na Mistrzostwach Świata w Piber (AUT). Rok 2017 to dla Marcina już odniesione zwycięstwo na zawodach Międzynarodowych w Bogusławicach. Na Master Truck zaprezentuje się z parą koni polskiej hodowli Lindo i Barok.

 

 ZAPRZĘGI CZTEROKONNE KUCE:

SEBASTIAN CICHOCKI

fot. Krzysztof Jarczewski

Zawodnik prezentuje stajnię Boruja Kościelna, która powstała z fascynacji i miłości do koni. Ojciec Sebastiana - Pan Zbigniew Cichocki, zapoczątkował Team Boruja Kościelna hodowlą kucy szetlandzkich. Sam zawodnik powozi kucami felińskimi, które wyhodował jego ojciec i którymi zdobył kilka tytułów Mistrzostw Polski Pony. Sebastian przejął lejce po ojcu - jednak już w kategorii zaprzęgów czterokonnych, czym zajmuje się od 16 lat. Zaczynał od koni rasy KWPN, ale chęć kultywowania tradycji po Ojcu wzięła górę. Obecnie Sebastian to brązowy medalista Mistrzostw Polski Amatorów czwórek i Halowym Mistrzem Polski Amatorów w Parach oraz zwycięzcą cyklu zawodów halowych Driving Cup. Zawodnik słynie z bardzo dobrej szybkiej jazdy, a jego zaprzęg to jedyny w Polsce zaprzęg czterokonny kucy felińskich. Na Master Truck zobaczymy konie: Wenecja, Grom, Wicek i Warga, a luzakami zawodnika będą Dawid Gawroński i Dominik Szukała.

 

 DOMINIKA RIMKE

 

 

fot. Krzysztof Jarczewski

Dominika Rimke rodowita wrocławianka, absolwentka AWF Wrocław, instruktor jazdy konnej, narciarstwa zjazdowego, ratownik WOPR. Jako jedyna z rodziny przejęła pasję i miłość do koni od pradziadka ułana, wybitnego hodowcy koni dla wojska. Karierę jeździecką zaczynała w KJ Pawłowice i WSK Sląsk Wrocław pod kątem skoków przez przeszkody. Pierwsze wygrane konkursy dały dalszą motywację do pracy z końmi. Przygodę z powożeniem zaczęła w roku 2000,przenosząc się na gospodarstwo rolne w Przybyszowie, kupując pierwsze klacze hodowlane rasy wielkopolskiej.Także jako pierwsza na swoim terenie sprowadziła kuce walijskie i również rozpoczęła ich hodowlę.Obecnie startuje tylko końmi wyhodowanymi przez siebie. Uczestniczka-amator wielu zawodów konnych w powożeniu, pasjonatka jazdy wierzchem i rajdów konnych.Od kilku lat powozi również czwórką kucy biorąc udział w licznych pokazach. Największe osiągnięcia: wygrane Grand Prix 2014,2015,2016 (Siedlnica, Śmigiel, Bukówiec, Jeziorki, Nowa Wieś), zwycięstwo w MPA w kategorii kuce 4 Siedlnica 2016, udział w Drivng Cup 2016/2017 oraz liczne zwycięstwa w regionalnych zawodach.Prywatnie mężatka i mama piątki dzieci, które z powodzeniem już startują w zawodach konnych w powożeniu.

 

ZAPRZĘGI CZTEROKONNE

 

 WIESŁAW SADOWSKI

fot. archiwum zawodnika

Założyciel stajni WS Fryz- Centrum w Stargardzie Gdańskim. Końmi zajmuje się od roku 1997. Zdobywca wielu tytułów hodowlanych m.in. Złotej odznaki PZHK. Trenował pod okiem Pana Zygmunta Waliszewskiego - legendy polskiego powożenia - multimedalisty Mistrzostw Świata i Polski w kategorii zaprzęgów czterokonnych. W stajni WS podziwiać można wspaniałe konie rasy fryzyjskiej i KWPN czy PRE - sprowadzane z różnych zakątków Europy, dobierane z największą precyzją i wysublimowaniem. Sam zawodnik znany jest z dokładności, umiłowania do wszystkiego co pięknie i oryginalne. Takie właśnie są fyzyjskie konie w zaprzęgu Wiesława. Wielokrotnie można oglądać je podczas nietuzinkowych pokazów m.in. podczas jedynych w Polsce organizowanych zawodów CSIO w Sopocie. Zawodnik bierze udział w Konkursach Tradycji, gdzie onieśmiela innych uczestników szykiem i elegancją. Niech nie zmyli Was jednak magia koni i całego zaprzęgu, bowiem na Master Truck Stajnia WS zaprezentuje się z pazurem w odsłonie wojownika, a jako luzacy wystąpią Berenika Gliniecka oraz Janusz Kosidowski.

 

BARTŁOMIEJ KWIATEK

fot. Karol Rzeczycki

Bartłomiej Kwiatek - najbardziej utytułowany Polski zawodnik. W kategorii zaprzęgów jednokonnych od lat króluje na szczycie Rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI. W swoich zbiorach ma 23 medale Mistrzostw Świata i Polski w tym indywidualne i drużynowe srebro Mistrzostw Świata Seniorów, dwa srebrne medale Mistrzostw Świata Młodych Koni i jeden brąz z tych samych zawodów. 11-krotny złoty medalista Mistrzostw Polski i 12-krotny medalista ogółem. Zwyciężał nie tylko w kategorii singli, ale również dwukrotnie zdobył złoto Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi Cavaliada Tour i wiele razy wygrywał Międzynarodowe Zawody walcząc ze śmietanką zawodników z zachodu. Uwielbia wyznaczać sobie nowe cele i wyzwania - a jednym z nich jest ostatnio rozwój w kierunku zaprzęgów czterokonnych, czego pierwszym sukcesem był brązowy medal Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi Cavaliada Tour 2017 i pierwsze starty na zawodach otwartych w tym sezonie. Na Master Truck zobaczymy zawodnika właśnie w odsłonie czwórkowej. Zawodnik trenujący na co dzień w Stadzie Ogierów Książ, zaprezentuje się wraz z ogierami rasy śląskiej i luzakami: Danielem Kłosowskim i Agatą Paź.

 

 

Attachments:
FileFile size
Download this file (IMG_4879.JPG)WYNIKI KOŃCOWE2629 kB