Trwają intensywne przygotowania do III Międzynarodowego Konkursu Tradycyjnego Powożenia o Trofeum "Śląska" Koszęcin 2017...

 W roku ubiegłym była to największa tego typu impreza w historii Europy Centralnej, a obecna zapowiada się jeszcze okazalej.

Zgłoszenia przysłało już 28 zaprzęgów z Polski, Niemiec, Szwajcarii i po raz pierwszy przyjadą do nas także trzy zespoły z Czech.

Sędziowaniem w Konkursie zajmą się: baron Christian de Langlade z Francji, Raimundo Coral z Hiszpanii oraz Hartmuth Huber z Niemiec, delegatem technicznym AIAT będzie Marek Doruch.

Konferansjerkę poprowadzi Krzysztof Szuster i Tadeusz Kołacz.

Patronat nad imprezą objęła Vicemarszałek Senatu Rzeczpospolitej pani Maria Koc, która zaszczyci nas swoją obecnością, a gościem specjalnym będzie znana aktorka Teresa Lipowska.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji pozakonkursowych. I tak wprzeddzień t.j 4 sierpnia zapraszamy uczestników zawodów i wszystkich chętnych na otwarte szkolenie z tradycji powożenia oraz na wieczór myśliwski w towarzystwie "flagowych" trzech tenorów z Zespołu Śląsk. W sobotę po pierwszej konkurencji, czyli prezentacji wszystkie zaprzęgi udadzą się na paradę - korso po ulicach Koszęcina, a po południu czeka nas kulturowa uczta, mianowicie galowy występ Zespołu Pieśni i Tańca "Ślask" oraz uroczysta kolacja w salach balowych pałacu. Niedziela 6.08 to trasa terenowa i kegle oraz mini inscenizacja wesela krakowskiego na pojazdach przygotowana przez pana Andrzeja Kilańczyka.

Zaangażowanie organizatorów t.j Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, Wójta gminy Koszęcin, Polskiej Grupy Tradycji Powożenia, Nadleśnictwa Koszęcin, Muzeum Powozów Galowice, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Partnerów i Sponsorów gwarantują sprawny przebieg imprezy, a dobrą pogodę zapewnia nam bliskość Częstochowy.

Proszę śledzić nas na
https://www.facebook.com/Tradycja-Powożenia-1618332611802161/

oraz www.ciat-koszecin.com <http://www.ciat-koszecin.com>