W ostatnią sobotę 26 06 2017 w Bernried nad jeziorem Starnberger na południe od Monachium odbył się Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia - VIII CIAT Bernried. Wystartowało w nim 37 ekwipaży  z Niemiec, Włoch, Szwajcarii i Polski w kategoriach kucy, singli, par, tandemów, trójek i czwórek. Nasz kraj tym razem reprezentowało dwóch zawodników, Marek Doruch wraz z małżonką Małgorzatą powożący zaprzęgiem jednokonnym, zabytkowym szwajcarskim klappenbreakiem odrestaurowanym w jego własnym zakładzie ciągnionym przez dziesięcioletnią śląską, gniadą klacz o imieniu Murcja i Jacek Jantoń wraz z małżonką Agnieszką i Filipem Andrzejewskim powożący tandemem, karych, śląskich, wałachów, dziewięcioletnim Brando i pięcioletnim Adenderem zaprzężonymi do stuletniej francuskiej charette firmy A. Magnier z St. Amand...

@EQUIFOCUS.DE

 

W sobotni poranek na dziedzińcu ratusza w Bernried konkurs rozpoczęła konkurencja prezentacji, gdzie na trzech odrębnych stanowiskach sędziowie z Francji i Niemiec oceniali powozy, konie, uprzęże, pasażerów oraz wrażenia ogólne. Polscy uczestnicy zebrali gromkie brawa za jak mówili zapytani widzowie skromną elegancję. Po prezentacji zaprzęgi ruszały bezpośrednio w trasę maratonu, która tym razem liczyła 14,3 km i wiodła ulicami Bernried oraz leśnymi duktami wzdłuż jeziora. Na trasie uczestnicy musieli pokonać trzy przeszkody: cofanie, jazdę po łuku i stop na skłonie. Na zakończenie rozegrano konkurencję zręczności powożenia.
Marek Doruch zajął 8 miejsce w kategorii singli i 19 w klasyfikacji generalnej konkursu. Jacek Jantoń nie mając konkurencji zwyciężył w tandemach zajmując 12 miejsce w klasyfikacji generalnej.
Nasz reprezentant z ogromną radością wysłuchał Mazurka Dąbrowskiego tym bardziej że rok wcześniej wygrał tu cały konkurs a ulewny deszcz uniemożliwił odbycie ceremonii dekoracji zwycięzców i odegranie hymnów narodowych.

>> TUTAJ GALERIA ZDJĘĆ <<